گمرک اعلام کرد؛ واردات کالا با رویه بانکی منوط به تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان

گمرک در بخشنامه ای اعلام کرد واردات کالا با رویه بانکی منوط به تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان است.

 گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد: ترخیص کالاهای وارداتی با رویه بانکی منوط به تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر اخذ مابه التفاوت «نرخ ارز زمان پرداخت» و «نرخ ارز در بازار در تاریخ ترخیص» است.

در این بخشنامه آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره ۱۳۰۴۰۰/ ۶۰ مورخ ۹۷/۵/۱۷  اداره‌کل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران منضم به مصوبه شماره ۶۳۷۹۳/ت ۵۵۶۳۲ مورخ ۹۷/۵/۱۶  هیات محترم وزیران در مورد ساماندهی و مدیریت بازار ارز و تصویر نامه شماره ۲۵۷۰۸/ ۹۷/ ۳۷۰  مورخ ۹۷/۵/۱۸ سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان جهت اقدام با رعایت کامل مقررات ارسال می‌شود.

– با توجه به بند ۵ مصوبه مذکور، ترخیص کلیه کالاهای وارداتی با رویه بانکی (بجز کالاهای موضوع بند “۱” مصوبه‌) منوط به ارائه تاییدیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر اخذ مابه التفاوت «نرخ ارز زمان پرداخت» و «نرخ ارز در بازار در تاریخ ترخیص» است.

– با عنایت به بند ۹ مصوبه مذکور موارد ذیل قابل اقدام خواهد بود:

– ورود ارز به صورت اسکناس به داخل کشور بدون محدودیت و مطابق مقررات بانک مرکزی و مقررات مبارزه با پولشویی مجاز است لذا در خصوص انجام تشریفات گمرکی رعایت بخشنامه های مربوطه از جمله بخشنامه ردیف ۱۳۷ سال ۱۳۹۷ این مرکز الزامی است.

– واردات طلا (ساخته شده) به داخل کشور بدون محدودیت با اخذ مجوز از بانک مرکزی و رعایت انجام تشریفات تشریفات گمرکی و پرداخت حقوق ورودی و مالیات ارزش افزوده و سایر وجوه متعلقه مجاز خواهد بود.

– واردات طلای خام ‌شمش استاندارد) با اخذ مجوز از بانک مرکزی و رعایت تشریفات گمرکی و رعایت سایر مقررات از پرداخت حقوق ، عوارض قانونی و مالیات ارزش افزوده معاف خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =