هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان آغاز به کار کرد

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان امروز (دوشنبه) با حضور ۸۵۵ شرکت داخلی و ۱۵۵ شرکت خارجی از کشورهایی همچون چین، ترکیه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، وزیر راه و شهرسازی در آیین گشایش نمایشگاه گفت: صنایع ساختمانی در ایران از قابلیت افزایش درآمد ملی و رشد صنعتی برخوردار است.
«عباس آخوندی» افزود: این نمایشگاه با توجه به حضور بیش از یک هزار شرکت داخلی و خارجی، نشان دهنده توان ایران در صنعت ساختمان است.
وی با تاکید بر اینکه «محصولات ایرانی در صنعت ساختمان از قدرت رقابت پذیری بالایی برخوردار است»، اضافه کرد: به همین دلیل محصولات ما در بازارهای بین المللی نیز متقاضی دارد.
این عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان ساخت: با توجه به رشد پروانه ساخت و ساز، شاهد رشد این صنعت در آینده خواهیم بود.
آخوندی با اظهار بی اطلاعی از ظرفیت تولید در صنعت ساختمان، گفت: با توجه به گفت وگوهایی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم، به این نتیجه رسیدیم محصولات این صنعت از قابلیت مناسبی برای صادرات برخوردار است.
آخوندی درباره افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق نیز گفت: ابتکار بسیاری برای افزایش قدرت خرید خانه و تامین مسکن برای مستاجران داشته ایم که اکنون در مرحله تصویب (در دولت) است.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 8 =