با حضور ۴۳۰ شرکت داخلی و خارجی؛ ۲ نمایشگاه بین المللی کاشی وتجهیزات آشپزخانه آغاز به کار کرد

۲ نمایشگاه بین المللی صنایع «آشپزخانه، حمام، سونا

و استخر» و «کاشی و سرامیک»، امروز (سه شنبه) با حضور «رضا رحمانی» قائم مقام وزیر و «حسین اسفهبدی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محوریت این دوره از نمایشگاه بین المللی صنعت کاشی و سرامیک که بیست و پنجمین دوره و با حضور بیش از ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار کرده «حمایت از کالای ایرانی» است.
براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، پارسال ۳۷۲ میلیون و ۱۷۰ هزار مترمربع کاشی در کشور تولید شد که در مقایسه با سال پیش از آن حدود ۱۷ درصد رشد داشته است.
در این دوره از نمایشگاه، هفت گروه کالایی کاشی و سرامیک، ماشین آلات و تجهیزات، چینی بهداشتی، رنگ و لعاب، مواد اولیه، شیرآلات، سرویس های بهداشتی، شرکت های بازرگانی پخش کاشی در ۱۲ سالن نمایشگاهی حضور دارند.
شناسایی بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، معرفی ظرفیت‌ها در این بخش، ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت‌های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم بین تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
این نمایشگاه از امروز (سه شنبه) تا ۲۲ تیرماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای علاقه مندان است.

** حضور ۴۳ شرکت خارجی در نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر نیز ۱۸۷ شرکت داخلی و ۴۳ شرکت خارجی از کشورهای چین، تایوان، کانادا، ایتالیا، انگلیس، آلمان، مجارستان، ترکیه، ارمنستان، فنلاند، اسپانیا، پرتغال و هنگ کنگ حضور دارند.
برنامه ریزی برای حضور و بازدید چند هیات خارجی، برگزاری چند همایش و نشست تخصصی با حضور صنعتگران و استادان دانشگاه ها، از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه اعلام شده است.

این نمایشگاه در قالب چهار گروه کالایی (گروه کالاهای آشپزخانه، حمام، سونا و استخر) و با هدف افزایش بهره وری (راندمان) تولید کارخانه ها و واحدهای تولیدی، یافتن بازارهای صادراتی، شناسایی و معرفی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی و ارتقای کیفیت تولید، ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، تبادل فکر، فناوری و محصول میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی و آشنایی با محصولات، نوآوری ها و ظرفیت های موجود این صنعت دایر شده است.

این نمایشگاه تا ۲۲ تیرماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =