۱۰ گروهی که مشمول مصوبه افزایش حقوق ۹۷ نمی‌شوند

تسنیم نایب‌رییس کمیسیون شوراها در مجلس با اشاره به تصویب دوفوریت طرح استفساریه افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۷ گفت: طبق این طرح حقوق پایین‌ترین طبقات حقوق‌بگیر جامعه ۲۰درصد افزایش می‌یابد.

تسنیم نایب‌رییس کمیسیون شوراها در مجلس با اشاره به تصویب دوفوریت طرح استفساریه افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۷ گفت: طبق این طرح حقوق پایین‌ترین طبقات حقوق‌بگیر جامعه ۲۰درصد افزایش می‌یابد.

امیر خجسته با اشاره به تصویب دوفوریت طرح استفساریه افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۷ در صحن علنی مجلس و دیگر قوانین تصویب شده در مجلس برای افزایش حقوق اقشار کم‌درآمد جامعه اظهار کرد: پایین‌ترین حقوق‌ها افزایش ۲۰درصدی و بالاترین حقوق‌ها افزایش یک‌درصدی را در سال ۹۷ تجربه خواهند کرد. در این استفساریه آمده است که منظور از افزایش پلکانی نزولی حقوق مندرج در جزء یک بند(الف) تبصره(۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور این است که طبقات پایین‌تر از افزایش بیشتری برخوردار شوند. میزان افزایش پایین‌ترین طبقه ۲۰درصد است که نمایندگان آن را تایید کردند در واقع با این حساب میزان افزایش حقوق پایین‌ترین طبقه جامعه ۲۰درصد است.

خجسته با بیان اینکه گروه‌های درآمدی پایین در تمامی دستگاه‌ها شامل این افزایش حقوق می‌شوند، ادامه داد: نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه سال جاری برای افزایش حقوق‌های اقشار کم‌درآمد جامعه تلاش بسیاری کردند که خوشبختانه تلاش آنها با تبدیل شدن به قانون به نتیجه رسید. با استناد به ماده ۵ قانون کارکنان دستگاه‌های اجرایی و طبق ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از افزایش پلکانی حقوق برخوردار می‌شوند.

خجسته توضیح داد: طبق ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، روسای قوا، معاونان رییس‌جمهور، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس، سفرا، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره و روسای دانشگاه‌های اجرایی (موضوع ماده ۵ قانون خدمات کشوری) استانداران، شهرداران مراکز استان‌ها و اعضای شورای اسلامی شهر مراکز استان‌ها در سال ۹۷ مشمول این افزایش حقوق نخواهند شد.

وی همچنین درخصوص مخالفت مجلس با پیشنهاد جلوگیری از افزایش حقوق هیات‌های علمی و اساتید دانشگاه‌ها گفت: از آنجا که قاطبه نمایندگان مجلس معتقدند باید با نجومی‌بگیران برخورد شود نه نخبگان و جلوگیری از افزایش حقوق نخبگان را موجب فراری دادن مغزها دانسته، این طرح در مجلس رای نیاورد بنابراین هیات علمی دانشگاه‌ها و نخبگان نیز شامل افزایش حقوق‌ها می‌شوند.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + ده =