لزوم تدوین بسته حمایتی مالیاتی در کشور

رئیس امور مالیاتی استان تهران مطرح کرد؛

لزوم تدوین بسته حمایتی مالیاتی در کشور

 
ورامین- رئیس امور مالیاتی استان تهران بر لزوم تدوین بسته حمایتی مالیاتی در کشور تاکید کرد.

محمدرضا نوری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات مالیاتی اصناف شهرستان ورامین با بیان اینکه مالیات یک موضوع حاکمیتی است، اظهار داشت: مالیات فارغ از بحث دین و دیانت و یک بحث حاکمیتی است و حکومت ها در همه دنیا برای هزینه های خود مالیات می گیرند.

وی ضمن اشاره به اینکه مؤدیان باید درک درستی از قوانین مالیاتی داشته باشند، بیان کرد: انتظار داریم همان گونه که ما به دنبال حل مشکلات مودیان هستیم، آن ها هم به قوانین مالیاتی اشراف داشته باشند.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: وظیفه سازمان و ادارات امور مالیاتی نیز این است که شرایط جامعه را در نظر گرفته و نقایص قوانین را برطرف کند.

وی با اشاره به وجه حاکمیتی دریافت مالیات، اذعان کرد: دریافت مالیات براساس قانون بوده و مسیر قانون گذاری هم مشخص است و وقتی شورای نگهبان به آن صحه می گذارد حجت بر ما تمام است.

نوری بر ضرورت رعایت عدالت و مردم داری در محاسبه و اخذ مالیات اشاره کرد و گفت: باید یک بسته حمایتی با توجه به ابزارهای مالیاتی تدوین شود که طولانی تر شدن زمان پرداخت مالیات ها، بخشودگی جرائم مالیاتی و آموزش مؤدیان از جمله این حمایت ها است.

احتمال تعطیلی برخی از واحدهای صنفی ورامین

در این جلسه رئیس اتحادیه املاک و نمایشگاه‌ داران اتومبیل شهرستان ورامین، نیز طی سخنانی شهرستان ورامین را منطقه ای کارگرنشین و با در آمد اندک توصیف کرد و گفت: واحدهای صنعتی فعال در شهرستان ورامین توانایی پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با این حجم زیاد را ندارند.

ابوطالب شیرکوند تاکید کرد: اگر این شیوه مالیات گیری در بخش ارزش افزوده ادامه یابد، ممکن است بسیاری از واحدهای صنفی ورامین به طور کامل تعطیل شود.

برخورداری معافیت مالیاتی ۵۰ واحد صنعتی شهرک سالاریه ورامین

در این جلسه، همچنین برخی از صاحبان واحدهای صنعتی واقع در شهرک سالاریه خواستار برخورداری حدود ۵۰ واحد از معافیت مالیاتی تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری شدند و رئیس امور مالیاتی استان تهران وعده بررسی این موضوع را داد.

بر اساس این گزارش، نشست بررسی مشکلات مالیاتی اصناف شهرستان ورامین پیش از ظهر چهارشنبه با حضور محمدرضا نوری رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس، مجتبی بوربور معاون برنامه ریزی و مالی و اداری فرمانداری ورامین و جمعی از فعالان اقتصادی شهرستان ورامین در محل اداره امور مالیاتی این شهرستان برگزار شد.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =