تسهیلات جدید به تجار

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

تسهیلات جدید به تجار

تاریخ خبر: 1396/4/10

.


وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای صادرکنندگان کشور گفت: امسال ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرکننده‌ها درنظر گرفته شد و ۱۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات برای صادرکننده‌ها از سال گذشته نیز باقی مانده که در مجموع امسال ۳۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این بخش درنظر گرفته شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای صادرکنندگان کشور گفت: امسال ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرکننده‌ها درنظر گرفته شد و ۱۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات برای صادرکننده‌ها از سال گذشته نیز باقی مانده که در مجموع امسال ۳۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این بخش درنظر گرفته شده است. محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم افتتاح شرکت بسته‌بندی در صومعه‌سرای گیلان که با حضور معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی از جمله بسته‌بندی جزو اولویت‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و البته ظرفیت این واحد صنعتی کمتر از نیاز کشور است اما با تامین سرمایه در گردش، این واحد صنعتی می‌توان کار تولید را انجام داد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همه طرح‌های با پیشرفت کار بالای ۶۰درصد باید با تلاش و برنامه‌ریزی ملی و استانی تکمیل شود، گفت: گیلان امتیازهای ویژه‌یی دارد؛ داشتن مرز دریایی و زمینی با چند همسایه شمالی که باید از این ظرفیت برای صادرات محصولات ایرانی استفاده شود. نعمت‌زاده اظهار کرد که حمایت از تولید داخلی از اهم برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و بنابراین برای پیشبرد برنامه‌های توسعه‌یی و رشد بخش تولید باید اقدام‌های دوجانبه‌یی را برای حمایت از این بخش کلید بزنیم. از سوی دیگر، وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی گفت: میزان تولید کاشی و سرامیک در کشور حدود 400میلیون مترمربع است و باید اشاره کرد که ظرفیت تولید این محصول به 700میلیون مترمربع رسیده که نشانگر رشد این صنعت است. وی افزود: در صنعت کاشی و سرامیک باید در زمینه کیفیت و بازاریابی خارجی اقدامات موثری انجام گیرد و در این راستا نیز وزارتخانه برای تحقق این موضوع از تولیدکنندگان و کارشناسان حمایت می‌کند.

نعمت‌زاده همچنین با اشاره به رکود و ناامنی کشورهای منطقه در سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته حدود 350 میلیون دلار صادرات کاشی و سرامیک داشتیم اما به‌راحتی می‌توان این میزان را به دوبرابر افزایش داد و با صحبت‌های انجام شده باید یک هدف‌گذاری یک‌میلیارد دلاری در این زمینه داشته باشیم. وی تاکیدکرد: به‌دلیل کیفیت، ظرافت و زیبایی کاشی‌های تولید داخل، این محصولات قابلیت صادرات به کشورهای اروپای غربی و دیگر کشورها را دارند و بیش از ٢٠ کشور برای بازار هدف صادرات درنظر گرفته شده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره حاشیه‌های پیش آمده برای پیش‌فروش خودرو پژو 2008 نیز گفت: براساس آنچه اعلام کردند و بنده مطلع هستم، 60 میلیون تومان برای پیش‌فروش آن دریافت می‌کنند؛ چراکه این خودرو برای نخستین‌بار است که در بازار عرضه می‌شود. وی اظهار کرد: با افزایش تولید قیمت هم متعادل‌تر می‌شود و طبیعی است که در یک سال اول تولید از نقطه صفر رو به افزایش می‌رود و در نیمه دوم سال تولید دو برابر نیمه اول می‌شود و قطعا این افزایش تولید بر نحوه قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد. به گفته نعمت‌زاده، پژو 2008 خودرو پیشرفته‌یی با گیربکس اتومات است و نمی‌توان آن را با ماشین‌هایی با کیفیت پایین مقایسه کرد. این ادعا که می‌گویند قیمت این خودرو 50درصد کاهش می‌یابد، درست نیست و هیچ قانون حمایتی هم از این نظر وجود ندارد. رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار هم در مراسم افتتاح شرکت بسته‌بندی در صومعه‌سرای گیلان گفت: امسال با همکاری بانک صنعت و معدن ۳۵میلیارد ریال در قالب تسهیلات برای تکمیل طرح به سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود که زمینه لازم برای اتمام طرح را فراهم می‌کند. علی امیدبخش با بیان اینکه این کارخانه در زمینه تولید بتن‌های سبک و ملات خشک فعال است، گفت: با بهره‌برداری از این طرح زمینه برای اشتغال ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم می‌شود. نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران مختلف در این شهرستان فراهم شده است، گفت: هم‌اکنون ۱۰طرح صنعتی بزرگ نیمه‌تمام صنعتی در این منطقه در حال ساخت است که با تکمیل آنها زمینه برای اشتغال یک‌هزار نفر در شهرستان فراهم می‌شود. رمضانعلی سبحانی‌فر افزود: مجوزهای زیادی برای ایجاد صنایع در شهرستان از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده که سرمایه‌گذاران می‌توانند در هر زمینه که علاقه‌مند باشند در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.


منبع: روزنامه تعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 11 =