ارائه طرحی برای حمایت از نیم میلیون واحد صنفی تولیدی

نعمت زاده اعلام کرد:

ارائه طرحی برای حمایت از نیم میلیون واحد صنفی تولیدی
یکشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹

142541.JPG

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تسهیلات ارزان‌قیمت به تنهایی تضمین‌کننده اشتغال نیست و باید از تولید نیز حمایت شود، گفت:طرحی برای اصناف طراحی شده و در دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است که از طریق آن نیم میلیون واحد از صنوف تولیدی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

محمدرضا نعمت زاده در اولین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان مرکزی در بخش کسب و کارهای خرد و کوچک، با بیان این نکته که با همبستگی، ناشدنی‌ها هم شدنی و ممکن می‌شود، گفت: در روستاها بویژه روستاهای مرزی باید اشتغال ایجاد شود و منابع صندوق کارآفرینی امید در اختیار کسب و کارهای خرد و کوچک در روستاها نیز قرار بگیرد.

وی ادامه داد: روستاییان به سمت زندگی در شهرها حرکت می‌کنند، در حالی که با توجه به اهمیت جایگاه روستاها باید تولید را در این مناطق تقویت کرده و درآمد روستاها را افزایش دهیم تا این روند متوقف و حتی معکوس شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاریخچه ساخت ساعت در سوئیس، عنوان کرد: قطعات ساعت در این کشور در روستاها ساخته و در نهایت در یک کارخانه به هم متصل می‌شدند و امروز شاهد برتری برند ساعت این کشور در جهان هستیم.

نعمت زاده تولید و اشتغال را همان طور که مد نظر مقام معظم رهبری است، مکمل یکدیگر توصیف کرد و افزود: باید از کارگاه‌های کوچک اشتغال آغاز شود و به مرور این کارگاه‌ها توانمند شوند و فعالیت‌شان را گسترش دهند. منابع را نباید به یکباره برای راه‌اندازی یک واحد بزرگ بدون برنامه مشخص صرف کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح حمایت از صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد: حدود ۲۵ هزار واحد در قالب این طرح مورد حمایت قرار گرفتند و برای رونق تولید تسهیلات دریافت کردند.

وی در خصوص انتخاب شعار تدبیر و امید برای دولت یازدهم عنوان کرد: در زمان انتخاب این شعار کشور در شرایطی بود که به آنچه در این شعار تاکید شده نیاز داشت، شعاری که با بهره‌گیری از آن جامعه به درستی حرکت کند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =