مرز رازی خوی، مناسبترین پایانه صادراتی کشور به اروپا

معاون رییس جمهور اظهار کرد:

مرز رازی خوی، مناسبترین پایانه صادراتی کشور به اروپا

معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مرز رازی کاپی کوی خوی نزدیکترین و امن ترین مسیر ارتباطی ایران به ترکیه و اروپا است.

جمعه / ۲۸ آبان ۱۳۹۵


 جمشید انصاری درجلسه شورای اداری شهرستان خوی با بیان اینکه شهرستان خوی و مرز رازی  در نزدیکترین مسیر ارتباطی ایران و ترکیه اروپا قرار گرفته است اظهار کرد: با توجه به سایر مرزهای کشور مرز رازی با سابقه تاریخی از بهترین و امن ترین مرزهای کشور است.
 
وی با اشاره به اینکه مرز بعنوان یک پتانسیل و ظرفیت اقتصادی برای کشورها محسوب می شود تصریح کرد: باید نگاه مان در مرز یک نگاه اقتصادی و توسعه ای باشد و مرز رازی با توجه به اینکه دارای خطوط ریلی هم هست می‌تواند محل و پایانه بسیار مناسبی برای صادرات باشد.
 
انصاری وجود فرودگاه خوی را از دیگر مزیت های شهرستان و مرزی رازی برای صادرات و توسعه اقتصادی برشمرد و گفت : در صورتیکه از این مزیت ها و پتانسیل ها موجود استفاده لازم نشود باید اشکال را در مدیریت استان جستجو کرد.
 
وی ادامه داد: رویکرد بخشی به مسایل رویکرد مناسبی نیست و مجموعه مدیریتی دولت در هر منطقه باید با یک هم افزایی بتواند راه حل مشکلات مردم را بهترین وجه آن نشان دهد.
 
معاون رییس جمهور با اظهار تاسف از اینکه هر کس و مدیری کمتر کار انجام دهد مواخذه نمی شود و هر فرد و مدیری که بیشتر کار و ریسک کند مورد مواخذه قرار می گیرد تصریح کرد :دولت تدبیر و امید در شرایط بسیار دشوار در سال ۹۲ کشور را تحویل گرفت و در این چند توانست به موفقیت های بسیار چشمگیری در مهار تورم و کم کردن تنش روابط با دیگر کشورها و ایجاد فضای آرام در کشور دست پیدا کند.
 
وی افزود:آنچه مورد غفلت واقع شده است اینکه مدیران دولتی نتوانسته مشکلات و موفقیت های دولت را به مردم مناطق بازگو کنند.
 
انصاری جانشینی فرماندهی اقتصاد مقاومتی را ازدیگر ماموریت های خود برشمرد و گفت :دولت هیچ برنامه اقتصادی بجز اقتصاد مقاومتی ندارد و در در بحث اقتصاد مقاومتی سعی شده است کاهش وابستگی به کالاهای اساسی در دستور کار قرار گیرد.
 
وی بابیان اینکه در حال حاضر سه میلیون و ۱۰۰هزار نفر حقوق بگیر دولتی در سطح کشور داریم داریم تصریح کرد:۷۰در صد بودجه کشور برای حقوق صرف می شود.
 
معاون رییس جمهور در خصوص وضعیت فعلی شهرستان خوی هم اظهار کرد:باید یک مزیت رقابتی و اقتصادی برای تعریف شود تا سرمایه گذاری های دولتی و بخش خصوص براساس آن صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 7 =