ارزش دلار همزمان با تنگ تر شدن رقابت های انتخاباتی آمریکا کاهش یافت

ارزش دلار همزمان با تنگ تر شدن رقابت های انتخاباتی آمریکا کاهش یافت

 با نزدیک تر شدن فاصله رقبای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که پیش بینی نتیجه انتخابات را ناممکن کرده است، ارزش دلار آمریکا امروز چهارشنبه کاهش یافت.

تاریخ خبر: 12/08/1395

 
.

خبرگزاری رویترز نوشت، این کاهش به دنبال تردید سرمایه گذاران و افزایش تقاضای ارزش های دیگری همچون «ین» بوده است.

کاهش ارزش دلار همزمان با انتشار نتایج برخی نظرسنجی ها درباره پیشتازی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان به دنبال تصمیم روز جمعه پلیس فدرال آمریکا برای تحقیقات درباره ایمیل های جدید «هیلاری کلینتون» در خصوص استفاده از سِرور شخصی برای انجام مکاتبات دولتی، رخ داد.
یورو با 0.1 درصد در مقایسه با دلار آمریکا به 1.1065 رسید و به بالاترین نرخ خود یعنی 1.1069 دلار در روز گذشته نزدیک شد. این رقم بالاترین شاخص ارزش یورو از 11 اکتبر تاکنون بوده است.
دلار آمریکا در ادامه کاهش 12 روز گذشته در مقابل ین ژاپن 0.4 درصد از ارزش خود را از دست داد و به 103.700 دلار در مقابل ین ژاپن رسید. بالاترین نرخ دلار در برابر ین در سه ماه گذشته 105.540 دلار بود که هفته گذشته ثبت شد.
به گفته «کوجی فیوکایا» رئیس موسسه اوراق بهادار اف پی جی در توکیو، دلار می تواند در صورت پیروزی کلینتون به آستانه 105 ین برسد.
در صورت انتشار نتایج نظرسنجی های دیگری درباره پیشتازی ترامپ ارزش دلار می تواند بار دیگر کاهش یابد.
پول رایج مکزیک (پزو) به 19.317 در مقابل دلار رسید که که پایین ترین رقم از 7 اکتبر (16 مهر) تاکنون بوده است.
پیروزی احتمالی ترامپ می تواند ارز مکزیک را تهدید کند با توجه به این که نامزد جمهوری خواهان وعده هایی را درباره کاهش مهاجرت بااستفاده از ساخت دیوار و بازنگری در روابط تجاری داده است.
بر اساس نتایج نظرسنجی خبرگزاری رویترز و موسسه ایپسوس که روز دوشنبه منتشر شد کلینتون پنج درصد از ترامپ جلوتر است که تغییر چندانی را نسبت به نظرسنجی های قبلی به دنبال افشاگری اف بی آی نشان نمی داد. اما نظرسنجی جدید «ای بی سی نیوز» از پیشتازی یک درصدی ترامپ و نظرسنجی روزنامه لس آنجلس تایمز جلوتر افتادن بیش از دو درصدی وی حکایت داشت.
انتخابات آمریکا هشتم نوامبر (18 آبان) برگزار می شود و نامزدهای دو طرف با توجه به اتهاماتی که متوجه هریک از آنها است روزهای پرچالشی را در پیش رو دارند.


منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =