جزئیات نامه‌نگاری اصناف با ستاد مبارزه با قاچاق کالا

رئیس اتاق اصناف ایران خواستار شد؛

جزئیات نامه‌نگاری اصناف با ستاد مبارزه با قاچاق کالا

              

رئیس اتاق اصناف ایران با ارسال نامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خواستار بازنگری در طرح مبارزه با قاچاق در کارگروهی ویژه‌ شد.

به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی با ارسال نامه‌ای به رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پدیده قاچاق کالا را یک نوع چالش اقتصادی و اجتماعی برای اصناف کشور دانست و در عین حال خواستار  شد که در زمان شروع برنامه‌های اجرایی مبارزه با قاچاق کالا، تجدید نظر شود.

در نامه رئیس اتاق اصناف ایران به حبیب‌اله حقیقی آمده است: اتاق اصناف ایران معتقد به مطالعه جامع و مبارزه اصولی با پدیده قاچاق است که در این راستا، علاوه بر انجام اقدامات بایسته در حیطه وظایف قانونی در اجرای طرح فوق که از ابتدای مهر ماه سال جاری آغاز شده، ضروری است تا همراهی و هماهنگی لازم با دولت و تمامی مسئولان مربوطه برای مبارزه با قاچاق کالا نیز ایجاد شود.

رئیس اتاق اصناف ایران، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا به عنوان وظیفه شرعی و قانونی، یکی از اهداف اتاق‌های اصناف سراسر کشور است و اتاق اصناف ایران در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و به منظور اهداف عالیه نظام در برخورد ریشه‌ای و اصولی با این پدیده شوم، عدم عرضه کالاهای بدون هویت در واحدهای صنفی را به اتاق‌های اصناف سراسر کشور ابلاغ کرده و تاکید می‌کند موفقیت طرح مبارزه با قاچاق کالا، نیازمند ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم است.

فاضلی در ادامه این نامه با تاکید بر اعمال سیاست‌های نظارتی در مبادی ورودی کالا خواستار آن شد که دستگاه‌های اجرایی مرتبط، همزمان با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی لازم و با همفکری و اخذ نقطه نظرات کارشناسانه از اتاق اصناف ایران، زمان لازم جهت تامین کالاهای مورد نیاز را برای مصرف‌کنندگان در سطح بازار به تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان قانونی کالا اختصاص داده و سپس نسبت به تشدید نظارت‌های لازم در بازار خرده‌فروشی اقدام کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: با اعمال این روش، ضمن اختصاص فرصت جهت تامین قانونمند کالا، امکان رصد مستمر بازار نیز فراهم شده و همچنین شاهد آرامش و رضایتمندی مصرف‌کنندگان و تحقق اهداف مبارزه با قاچاق کالا  نیز خواهیم شد.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =