پيام مديرعامل بانك صنعت و معدن به‌مناسبت شصتمين سالگرد تاسيس اين بانك

 علي‌اشرف افخمي، رييس هيات‌مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن به مناسبت شصتمين سالگرد تاسيس اين بانك پيامي صادر كرد:
پيام مديرعامل بانك صنعت و معدن به‌مناسبت شصتمين سالگرد تاسيس اين بانك

تاریخ چاپ : شنبه 10/7/1395


 در اين پيام آمده است:

تلاشگران عرصه صنعت و معدن كشور، بسيار خرسندم اعلام نمايم در شرايطي وارد شصتمين سالگرد تاسيس بانك صنعت و معدن مي‌شويم كه اين بانك قادر بوده در كارنامه كاري خود سوابق درخشاني را ثبت نمايد. رويكرد ارزش‌آفريني و پايبندي به اخلاق حرفه‌يي و اعتقاد راسخ به پيشرفت و توسعه به مجموعه اين بانك توسعه‌يي ظرفيت و قدرتي بخشيد تا در شرايط دشوار اقتصادي، پرثمرترين گام‌ها را در راستاي اعتلاي اهداف توسعه‌يي كشور و تعالي بخش صنعت و معدن بردارند.

در مسير جهاني شدن اقتصادها، تنها سازمان‌هايي قادر به ادامه حيات خواهند بود كه از امواج‌هاي تغييرات نهراسند و با شرايط جديد كسب و كار خود هوشمندانه و آگاهانه مواجه شوند. اگر اين تغييرات بهنگام شناسايي، مديريت و برنامه‌ريزي گردد و نسبت به ارائه خدمات و محصولات مطابق با خواسته بازار و مشتريان اقدام شود، سازمان در مسير پويايي خود قادر به ادامه حيات يا قابليت رقابت خواهد بود. با توجه به اين نكته كه نظام بانكي به عنوان يكي از اصلي‌ترين بخش‌هاي اقتصاد در هر كشور است بايد بپذيريم كه اين بخش نيز از تاثير تغييرات مبرا نبوده و دير يا زود درگير اين درياي پرتلاطم خواهد شد. مفتخريم كه بگوييم بانك صنعت و معدن نيز همگام با تغييرات فضاي كسب و كار در شبكه بانكي و برخورد هوشمندانه با تغييرات ياد شده همواره تلاش كرده جزو برترين بانك‌هاي كشور باشد. نخستين بانك توسعه‌يي در چارچوب برنامه‌هاي اقتصادي كشور و ضوابط بانك مركزي و با به‌كارگيري قابليت‌هاي عمليات بانكداري توسعه،  سرمايه‌گذاري در جهت توسعه اقتصادي كشور در سال 1325 با نام بانك اعتبارات صنعتي تاسيس شد و سپس در سال‌هاي بعد بانك توسعه صنعتي و معدني ايران، بانك توسعه و سرمايه‌گذاري ايران، شركت سرمايه‌گذاري بانك‌هاي ايران و صندوق ضمانت صنعتي نيز تشكيل گرديدند. پس از پيروزي انقلاب اسلامي اين بانك‌ها و موسسات مالي تحت نام بانك صنعت و معدن ادغام و اين بانك هم‌اكنون با برخورداري از سرمايه انساني متخصص، توانمند و كارآمد و در سايه كار تيمي بستري مناسب براي حضور و مشاركت بخش خصوصي و غيردولتي با استفاده از كليه ظرفيت‌هاي حرفه‌يي و با تجربه 60 ساله فراهم نموده است. مشتريان شركتي در بخش‌هاي صنعت، معدن و زيرساخت، بازار هدف بانك را تشكيل داده‌اند كه از طريق ستاد و شبكه شعب در سراسر كشور خدمات لازم به آنها ارائه مي‌گردد. كسب سهم بازار ممتاز در شبكه بانكي در اعطاي تسهيلات به بخش صنعت و معدن، نشان مي‌دهد اين بانك از جايگاه ويژه‌يي در تامين مالي بخش مولد اقتصاد برخوردار است.

مديريت بهينه دارايي‌ها و بدهي‌هاي بانك، مديريت مستمر ريسك، قرار گرفتن در فهرست صد شركت برتر طي سال‌هاي متمادي، كسب رتبه‌هاي بين‌المللي از سازمان‌هاي معتبر رتبه‌بندي جهان، انضباط مالي، توجه اكيد به ايفاي نقش مسووليت اجتماعي و موفقيت‌هايي از اين دست همگي گواهي بر عزم راسخ اين مجموعه در راستاي پيشرفت و توسعه كشور دارد.  امروز اين بانك با نگاهي به 60 سال گذشته پرافتخار چشم‌انداز روشني را براي خود رسم كرده است، چشم‌اندازي كه در آن ساختار اين بانك براي انطباق با شرايط نوين داخلي و بين‌المللي و تعامل با موسسات پيشرفته جهان به شكلي مستمر ارتقاء مي‌يابد. ايجاد نقش موثر در تحقق اقتصاد مقاومتي و سند چشم‌انداز در راستاي توسعه همه‌جانبه كشورمان براي نيل به جايگاهي در خور شان اين ملت بزرگ هدفي است كه من و همكارانم در بانك صنعت و معدن دنبال مي‌كنيم.

امروزه رفع تحريم‌ها شرايط لازم را براي توسعه فعاليت‌هاي بانكي و بانكداري الكترونيك فراهم ساخته‌؛ به ويژه با توجه به تسهيل تدريجي ارتباطات بانكي با ديگر كشورها، امكان ورود تكنولوژي‌هاي جديد به كشور فراهم شده و فضاي مناسبي براي تحول در نظام بانكي مهياست. بانك صنعت و معدن نيز در آستانه هفتمين دهه خدمت‌رساني خود، توسعه خدمات نوين و به خصوص استقرار سامانه بانكداري جامع متمركز(CoreBanking) و پياده‌سازي كامل آن در سال آينده را اولويت اصلي خود قرار داده تا شاهد تحول مهمي در توسعه خدمات اين بانك به فعالان اقتصادي باشيم.

با اعتقاد به همراهي و پشتيباني هميشگي حضرت حق و با تكيه بر دانش و پشتكار مجموعه بانك صنعت و معدن بر آن هستيم تا در طليعه شصتمين سال حضور بانك صنعت و معدن در اقتصاد كشور بتوانيم همراه با دولت تدبير و اميد گام‌هاي بلندتري در مسير توسعه پايدار و آباداني سرزمينمان ‌برداريم.


منبع: روزنامه تعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =