اوضاع بازار ارز به زودی بهبود می‌یابد

صالح‌آبادی:

به نقل از «جهان صنعت» : رییس کل بانک مرکزی گفت: از نظر ورود ارز به کشور در شرایط خوبی هستیم و پیش‌بینی من این است که در آینده نزدیک اوضاع رو به بهبود خواهد رفت.
علی صالح‌آبادی اظهار کرد: خوشبختانه امسال دسترسی بانک مرکزی و سیستم اقتصادی کشور به منابع ارزی، بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته است. از نظر ورود ارز به کشور در شرایط خوبی هستیم و پیش‌بینی من این است که در آینده نزدیک اوضاع رو به بهبود خواهد رفت.
وی افزود: کل تامین ارزی که در کشور و برای واردات تمام کالاها صورت گرفته معادل ۳۶ میلیارد دلار است که بخشی از آن در سامانه نیما و بخشی دیگر نیز از طریق بانکی تامین شده است. این مقدار به مراتب از مجموع ارز تامین شده در سال گذشته بیشتر است.
رییس کل بانک مرکزی گفت: در سال‌جاری بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی معادل ۴/۲۲ میلیارد دلار بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است. وی افزود: در سال‌جاری عرضه ارز در سامانه نیما توسط صادرکنندگان معادل ۲۰ میلیارد دلار بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است.
صالح‌آبادی تاکید کرد: تسهیل بازگشت ارزهای صادراتی از طریق ارائه مشوق‌های صادراتی و ایجاد تبادل مستقیم بین صادرکنندگان و واردکنندگان در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پنج =