فرآیند صدور جواز ایجاد صنایع‌کوچک اصلاح خواهد شد

 فرآیند صدور جواز ایجاد صنایع‌ کوچک اصلاح خواهد شد

 

 

 


.

فرآیند صدور جواز تاسیس صنایع کوچک برای تشویق سرمایه گذاران و تسهیل در امر سرمایه گذاری اصلاح می شود.

مهندس علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: مهمترین بخش این اصلاحات، کوتاه کردن زمان صدور مجوز است که از این پس در یک روز کاری مجوز مورد نیاز به متقاضیان داده می شود.

وی اظهار کرد: مدارک و مطالعات اولیه هم تا حد زیادی آسانتر شده است و سرمایه گذار می تواند مجوز تاسیس خود را به آسانی دریافت کند.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان کرد: مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برنامه های تشویقی جدیدی برای جذب سرمایه‌گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی دارند.تخفیف ۵۰ درصدی حق بهره برداری، کاهش پیش پرداخت ها تا ۵ درصد در تعدادی از نواحی و شهرک های صنعتی و طولانی تر شدن بازپرداخت اقساط از جمله برنامه های تشویقی شرکت شهرک های صنعتی است. وی گفت: علاوه بر این، صندوق های حمایتی مانند صندوق حمایت از صادرات، صندوق حمایت از سرمایه گذاری، فعالیت‌های معدنی و تحقیقات الکترونیک و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، ساز و کارهای تازه‌ای برای تشویق سرمایه گذاران در نظر گرفته‌اند. یزدانی افزود: همچنین کاهش نرخ صدور ضمانت نامه به میزان ۵۰ درصد کارمزد بانک ها و صدور ضمانت نامه برای تامین مواد اولیه صنایع کوچک به نفع فروشندگان مواد اولیه از جمله این برنامه هاست. وی یکی دیگر از برنامه های تشویقی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران را ارائه ضمانت نامه به تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه صنایع کشور عنوان کرد.

 


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 7 =