ورود نخستین هواپیمای ایرفرانس به ایران

بعد از ۸ سال انجام شد؛

ورود نخستین هواپیمای ایرفرانس به ایراننخستین هواپیمای شرکت هواپیمایی ایرفرانس بعد از ۸ سال در فرودگاه امام خمینی (ره) دیشب به زمین نشست.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از قطع پروازهای ایرفرانس در سال ۲۰۰۸ میلادی این نخستین بار است که هواپیمای ای ۳۳۰ این شرکت وارد ایران شده است.

وزیر راه فرانسه، مدیر عامل شرکت ایرفرانس و مدیرعامل شرکت بویینگ مسافران ویژه این پرواز هستند.

«فردریک گاژی» مدیر عامل ایرفرانس در این باره گفت: پروازهای این شرکت به تهران هفته ای سه بار انجام خواهد شد. در هر پرواز ۳۰۰ صندلی برای مسافران اختصاص داده شده است.  

وی با بیان اینکه انتظار استقبال گرم از ورود نخستین هواپیمای این شرکت به تهران را نداشته است، گفت:‌ بازگشت به ایران برای  همه کسانی که در ایرفرانس کار می کنند، موجب غرور است؛ اگر چه پیوندهای فرهنگی را از دست نداده بودیم.

ایر فرانس

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل نیز در مراسم استقبال از وزیر حمل و نقل فرانسه که با هواپیمای ایرفرانس به تهران آمده است، افزود: مردم ایران خاطرات خوبی از فرانسه دارند. وضع خوب پس از بر  جام موجب شده است  که روابط دو کشور به گذشته بازگردد.

کاشان افزود: بخش هوایی فرانسه پس از برجام در اولویت کاری دو کشور قرار گرفته و ایرفرانس نخستین  شرکتی است که پس از برجام خطوط پروازی خود را به ایران برقرار کرده است.

وی از گفتگو با طرف‌های فرانسوی برای ایجاد ترمینال جدید مسافری در فرودگاه امام خبر داد.   


منبع: خبرگزاري مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =