فرصت بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی تا پایان مهر ماه

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران، اعلام کرد: همه مودیانی که تا پایان مهر ماه ۱۳۹۸ مالیات خود را پرداخت کنند، از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی برخوردار خواهند شد.

محمدرضا نوری افزود: امسال به نام رونق تولید نام‌گذاری شده، بنابراین سازمان امور مالیاتی کشور در چارچوب حمایت از تولید و کالای ایرانی و به منظور حمایت از فعالان اقتصادی، اقداماتی را برای حمایت از مودیان مالیاتی و به‌طور ویژه برای بخش تولید اتخاذ کرده که در قالب بخشنامه‌ای ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی در تلاش است با تقویت ضمانت‌های اجرایی با بازتعریف رابطه بین سازمان و فعالان اقتصادی و با مبارزه قاطعانه با فرار مالیاتی در کنار حمایت همه‌جانبه از تولید بتواند تبعیت مالیاتی را با خوداظهاری افزایش دهد.

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران درباره مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی، تصریح کرد: همه مودیان مالیاتی حقیقی و حقوقی غیر دولتی که تا پایان مهر نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی اقدام کنند ۱۰۰ درصد جرایم مالیاتی آنها بخشیده می‌شود.

نوری افزود: برحسب تناسب تاخیر تا پایان سال به ازای هر یک‌ماه برای بخش‌های تولیدی ۲ درصد و برای سایر بخش‌ها ۴ درصد از بخشودگی جرایم مالیاتی کم خواهد شد و این بخشنامه تا پایان سال ۹۸ به قوت خود باقی است.

وی یادآور شد: میزان بخشودگی جرایم اسفندماه برای واحدهای تولیدی ۹۰ درصد و سایر واحدها ۸۰ درصد اختصاص یافته است.

نوری با بیان اینکه این بخشنامه در سال‌های بعد تکرار نخواهد شد، تاکید کرد: چنانچه پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شد، این امکان در سال آینده فراهم نخواهد شد، بنابراین بهتر است که فعالان اقتصادی از این فرصت حاضر استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =