ورود سرمایه‌گذاران خارجی به منطقه آزاد چابهار

ورود سرمایه‌گذاران خارجی به منطقه آزاد چابهار

شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۷


‌رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: دو گروه سرمایه گذاری خارجی از کشورهای چین و افغانستان با هدف سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتی و تجاری در راس دو هیات جداگانه ‌تجاری – سرمایه‌گذاری وارد منطقه آزاد چابهار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، “حامد علی مبارکی” افزود: هیات تجاری – سرمایه گذاری از کشور چین به منظور ایجاد شهرک صنعتی چینی‌ها و احداث کارخانه کشتی سازی وارد این منطقه شده‌اند.

وی اظهار کرد: این هیات ضمن بازدید از اسکله‌های شهید بهشتی و شهید کلانتری و جانمایی از مکان‌های مد نظر جهت سرمایه‌گذاری در بخش صنتعی با “‌علی اوسط هاشمی” استاندار سیستان وبلوچستان‌، معاونت اقتصادی و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار نشست‌های مشترکی خواهند داشت.

“مبارکی‌” بیان کرد: هیات تجاری سرمایه گذاری کشور افغانستان با هدف راه‌اندازی خط ترانزیت کالا از منطقه آزاد چابهار به افغانستان به این منطقه سفر می‌کنند که بازدید از سایت پتروشیمی‌، مجموعه پیکره صنعتی و کارگاهی را در برنامه ‌کاری خود دارند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: بندر چابهار وارد رقابت بین المللی در عرصه تجارت شده است.

حامدعلی مبارکی با اشاره به رویکرد جدید سازمان که عملی کردن ترانزیت از این منطقه به معنای واقعی آن است، گفت: اتصال چابهار به شبکه ریلی کشور به عنوان مهم ترین بستر برای رونق و توسعه ترانزیت کالا از منطقه آزاد چابهار مطرح است که با عملی شدن این کار می‌توانیم به رسالت و ماموریت خطیرمان دست پیدا کنیم و در توسعه اقتصادی منطقه‌ای و ملی حتی جایگزین ترانزیت به جای نفت ایفای نقش کنیم.

مبارکی افزود: بانک‌ها و بیمه‌ها به عنوان مهم ترین فعالان اقتصادی در منطقه آزاد چابهار به عنوان محرک و بازویی در جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی می‌توانند سازمان را برای رسیدن به اهداف و تعالی برنامه‌ها و رویکرد جدید همراهی کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: ضمن آماده سازی بستر و زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران در ابتدا به شناسایی و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بومی خواهیم پرداخت تا با جذب آنان بتوانیم سایر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را جذب کنیم که بانک‌ها با اعطای تسهیلات ویژه به آنان مطابق قوانین خاص مناطق آزاد می‌توانند زمینه ‌رشد و توسعه منطقه را فراهم کنند.


منبع: خبرگزاري ايسنا

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هشت =