تفاهم اصناف و سازمان امور مالیاتی

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور خبرداد

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: با عنایت به شرایط اقتصادی و رکود کسب و کار جلسات متعددی در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی میان اصناف و سازمان امور مالیاتی برگزار شد و در پایان موجب تفاهم فی مابین اصناف و سازمان امور مالیاتی گردید.

 ابراهیم درستی نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی ضمن اعلام این مطلب افزود: عدم افزایش نرخ مالیات بیش از ۹۰ درصد از مودیان مالیاتی صنفی مهم‌ترین دستاورد این تفاهم می‌باشد. این به شرطی است که مجموع فروش کالا و خدمات این مودیان حداکثر ۳۰ برابر معافیت ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم (یعنی رقمی برابر با ۸,۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال) باشد.

نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: حدوداً ۳ درصد مودیان صنفی که مالیات محاسبه‌شده سال ۱۳۹۶ آن‌ها مبلغی بین ۲/۵ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان است، حداکثر ۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش مالیات را پرداخت خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران در ادامه گفت: حدود ۲ درصد دیگر مودیان مالیاتی در سال ۱۳۹۶ مالیاتی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند. این گروه هم حداکثر مشمول ۹ درصد افزایش مالیات در سال ۱۳۹۷ خواهند شد.

درستی در پایان تاکید کرد: در راستای حمایت از واحدهای آسیب دیده در سیل‌های اخیر کشور در حال مذاکره با سازمان امور مالیاتی هستیم و ان‌شاءالله پس از تفاهم شرح آن اطلاع رسانی می‌گردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =