بانک‌ها به کمک تولید بیایند

وزیر صنعت از متولیان بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها خواستار شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش صنعت و معدن با پرداخت ۶۲ درصد از مالیات و بخش زیادی از بیمه کارگری باید بطور ویژه مورد توجه قرار گیرد و امروز زمان یاری بانک‌ها به بخش تولید است.

رضا رحمانی، در نشست با قائم مقام بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها در محل وزارتخانه افزود: صادرات، موتور پیشران اقتصاد کشور در سال آینده است. به گفته او، اولویت دولت برای پرداخت تسهیلات، واحدهایی است که در زنجیره تولید محصولی قرار دارند، مواد اولیه محصولات اساسی و پرمصرف را تولید می‌کنند، محصولاتشان صادراتی است یا اشتغال بالایی دارند. به اعتقاد وزیر صنعت، باید چندماه آینده را مدیریت کرد، زیرا بطور قطع دشمن با شکست روبرو می‌شود.

رحمانی، حل برخی از مشکلات حوزه صنعت در ماه‌های گذشته را یادآور شد وگفت: بسیاری از واحدهای تولیدی امکان تولید و فروش در داخل و خارج کشور را دارند، اما به دلیل نبود نقدینگی و سرمایه در گردش لازم، مشکل دارند. او تاکید کرد: برخی از صنایع به دلیل فرسودگی، انرژی بر محسوب می‌شوند و به محیط زیست آسیب می‌زنند و نیاز به نوسازی دارند.

این مقام مسوول گفت: چنانچه در شرایط تحریم نبودیم، تخصیص منابع از صندوق توسعه ملی برای نوسازی صنایع به عنوان یکی از درخواست‌های اصلی از دولت مطرح بود. حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش‌های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است و مفاد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =