کشتی‌های حمل و نقل کالاهای وارداتی معاف از مالیات هستند

بخشنامه سازمان امرو مالیاتی نشان می‌دهد شرکت‌های کشتیرانی که کار حمل و نقل کالاهای وارداتی را بر عهده دارند معاف از مالیات هستند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بخشنامه سازمان امور مالیاتی با موضوع”ابلاغ نظر اکثریت شورای عالی مالیاتی موضوع صورتجلسه شماره ۲۹-۲۰۱ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ درخصوص خدمات حمل و نقل بین‌المللی کشتیرانی کالای وارداتی”، طی نامه شماره ۲۰۰/۹۷/۱۶۰ در تاریخ ۹۷/۱۱/۲۷ توسط رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ گردید.

بنابر اعلام سازمان امور مالیاتی طبق ماده یک قانون مالیات بر ارزش افزوده عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران و همچنین واردات و صادرات آنها مشمول مقررات این قانون است، بنابراین حمل و نقل کشتیرانی بین‌المللی بابت واردات کالا از سایر کشورها تا مبادی ورودی گمرک جمهوری اسلامی ایران اعم از اینکه توسط حمل و نقل کشتیرانی ایرانی یا خارجی انجام شده باشد، از مصادیق ماده یک مذکور نبوده و لذا از این بابت مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده نخواهد بود.

لازم به ذکر است، این موضوع قابل تسری به خدمات ارائه شده از سوی کارگزاری‌ها و نمایندگی‌ها به نسبت کارمزد دریافتی آنها بابت خدمات جانبی حمل و نقل از قبیل تخلیه، بارگیری، یدک‌کشی، سوخت‌رسانی و … در داخل ایران نخواهد بود.

13971020095303898163390910

منبع:ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =