اختصاص ۴۰۰ هزار میلیارد ریال وام به واحدهای صنعتی کشور

ارومیه – ایرنا – مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با هدف حمایت از تولیدکنندگان و تامین تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی ۴۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش اختصاص یافته است که به تدریج پرداخت می شود.

ایرج موفق روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ۱۳ واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات برای تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی کشور در سال جاری اختصاص یافته است و موجب حفظ سطح فعلی تولید و اشتغال می شود.
وی ادامه داد: تولید کنندگانی که با مشکل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه هستند، می توانند از این تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد بهره مند شوند.
موفق ،بیان کرد: تمام اختیارات وزارتخانه از ثبت سفارش تا تخصیص ارز دولتی به استان ها واگذار شده تا تولید کننده در اسرع وقت نیاز خود را مطرح و مشکل را برطرف کند.
وی اضافه کرد: آمار تولید و صادرات آذربایجان غربی نشان می دهد که این استان رشد چشمگیری داشته به طوری که با یک میلیارد دلار صادرات در ۱۰ ماهه گذشته عملکرد قابل قبولی دارد.
مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط فعلی آذربایجان غربی با وجود محدودیت های موجود، برای جذب سرمایه گذار بسیار خوب و قابل توجه است.
موفق، با اشاره به طرح های افتتاحی دهه فجر وزارت صمت در کشور ادامه داد: ۲۱۰ طرح صنعتی و تولیدی همزمان با ایام دهه فجر در کشور به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: ۳۷۵ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری این طرح هاست و با بهره برداری از این طرح ها برای ۲۵ هزار نفر اشتغالزایی می شود.
به گزارش ایرنا ۱۳ واحد تولیدی و صنعتی با یکهزار و ۲۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای ۴۶۰ نفر در ارومیه به بهره برداری رسید.
۲ هزار و ۲۶۵ واحد تولیدی صنعتی در این استان وجود دارد که با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۱ هزار و ۹۷۷ میلیارد ریال برای ۵۷ هزار و ۹۱۸ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =