تراکنش‌های بانکی رصد می‌شود

رییس کل سازمان امور مالیاتی:

رییس کل سازمان امور مالیاتی از انجام مطالعات روی مالیات عایدی سرمایه و مجموع در این سازمان خبر داد و گفت: برای تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، ابزارهای نوین و شیوه‌های موثر و کارآمدی در اختیار داریم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی از انجام مطالعات روی مالیات عایدی سرمایه و مجموع در این سازمان خبر داد و گفت: برای تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، ابزارهای نوین و شیوه‌های موثر و کارآمدی در اختیار داریم.

سید‌کامل تقوی‌نژاد رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر لزوم تلاش جهادی و همت تحقق درآمدهاى مالیاتى با تکیه بر ابزارها و شیوه‌هاى نوین جمعی برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده سازمان تأکید کرد و گفت: برای تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، ابزارهای نوین و شیوه‌های موثر و کارآمدی در اختیار داریم. گردهمایی تحقق کامل درآمدهای مالیاتی با حضور رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران و جمعی از مدیران کل سازمانی در اداره کل امور مالیاتی مودیان بزرگ برگزار شد. در این گردهمایی سید‌کامل تقوی‌نژاد، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اهمیت بیش از پیش مالیات در نظام اقتصادی گفت: در حال حاضر در شرایطی که نظام اقتصادی ما با تحریم همه‌جانبه از سوی استکبار و عوامل آن روبرو شده است، نقش نظام مالیاتی بیش از گذشته در پیکره نظام اقتصادی کشور خودش را نشان داده است و مقام معظم رهبری نیز در خصوص سیاست‌های کلی کشور، تأکید ویژه‌ای بر اهمیت اداره کشور با درآمدهای مالیاتی کرده‌اند و از فعالیت‌ها و تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، اظهار رضایت نموده‌اند.

وی ادامه داد: بدون تردید، درآمدهای مالیاتی یکی از پایدارترین و مطمئن‌ترین منابع درآمدی دولت‌ها برای نیل به اهداف اقتصادی و اجتماعی در جامعه به شمار می‌رود، به همین جهت دولت باید تلاش کند تا وابستگی خود را به درآمدهای نفتی کاهش دهد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی یعنی اینکه ما در بازی با ابرقدرت‌ها بتوانیم به نیروی داخلی خودمان و ظرفیت و توانمندی‌هایی که در کشور وجود دارد، تکیه کنیم و طبیعتا هرچه جلوتر برویم، این نقش برجسته‌تر می‌شود و انتظار مسوولان هم این است که درآمدهای مالیاتی، سهم قابل قبولی را از درآمدهای کشور را به خود اختصاص دهد.

تقوی‌نژاد افزود: رییس‌جمهور نیز در سخنرانی اخیرشان در وزارت امور اقتصادی و دارایی بار دیگر تأکید موکد بر تحقق درآمدهای مالیاتی و افزایش سهم آن در درآمدهای کشور داشتند و از فعالیت و روندی که در سال‌های اخیر در سازمان به وجود آمده است، ابراز رضایت نموده و تأکید کردند که کشور باید بر اساس مالیات اداره شود و همه افرادی که فعالیت اقتصادی در کشور دارند، باید مالیات دهند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق درآمدهای مالیاتی در سازمان امور مالیاتی اشاره و اظهار کرد: با توجه به تأکیدات رییس‌جمهور، اقداماتی در سازمان امور مالیاتی انجام گرفته است؛ بطور نمونه، مطالعاتی در بخش‌های مختلف از جمله مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر جمع درآمد و مشوق‌ها و معافیت‌ها در نظام مالیاتی کشور صورت گرفته است که امیدواریم بتوانیم به شکل منطقی و عقلانی آنها را پیش برده و تکمیل نماییم.

وی با اشاره به تلاش کارکنان در تحقق ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی در امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: من فکر می‌کنم تلاشهایی که شما همکاران در سال گذشته داشتید و همت جمعی شما عزیزان، باعث این موفقیت شده است.

تقوی‌نژاد موضوع رسیدگی به معوقات مالیاتی را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: بحث رسیدگی به معوقات، یک مساله جدی است و سازمان امور مالیاتی برای وصول مطالباتش، ابزارهایی دارد که مهم‌ترین آن بانک اطلاعاتی سازمان است که در هیچ جای دیگر وجود ندارد. بنابراین باید از این ابزار به درستی استفاده کنیم و همه امکانات را به‌کار بگیریم تا درآمدهای مالیاتی محقق شوند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مورد فرار مالیاتی نیز اظهار کرد: فرار مالیاتی، موضوع بسیار با اهمیتی است که اکنون به یک مساله کشوری تبدیل شده است و باید تلاش کنیم تا اطلاعاتمان را زیاد و از ظرفیتی که وجود دارد به نحو مطلوب استفاده کنیم، باید تلاش کنیم فرار مالیاتی را به حداقل ممکن برسانیم؛ در گذشته ابزارمان برای این کار کافی نبود اما اکنون به مدد رصد تراکنش‌های بانکی مشکوک، ابزار این کار را هم در اختیار داریم.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =