سیستم ثبت سفارش استانی شود

عضو هیات رییسه اتاق ایران و رییس اتاق اردبیل در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اردبیل با اشاره به مشکلات دریافت ارز ثانویه برای تجار شهرستانی، خواستار استانی شدن سیستم ثبت سفارش شد.

حسین پیرموذن گفت: در شورای گفت‌وگو به دنبال مطرح کردن مشکلات نیستیم بلکه در این شورا به دنبال رسیدن به مصوباتی هستیم که مشکلات از سر راه برداشته شود. او همچنین اظهار کرد: ثبت سفارش در شهرستان‌ها به خصوص در اردبیل چندین ماه طول می‌کشد، در پارلمان بخش خصوصی پیشنهادی را به وزارت صمت ارایه داده‌ایم که ثبت سفارش به صورت استانی صورت بگیرد که می‌تواند راه‌حلی برای این مشکل باشد.

عضو هیات رییسه اتاق ایران تاکید کرد: مشکل دیگر در این زمینه تهیه ارز برای واردات و مشکلات انتقال ارز حاصل از صادرات است که برای این مورد هم در اتاق ایران به دنبال طرحی هستیم که بشود مثل زمان تحریم اول ارز حاصل از صادرات را به صورت برگ سبز وارد کشور کرده و به وارد‌کننده واگذار کرد. وی افزود: وضعیت ارز ثانویه به شکلی است که هشتاد درصد نمی‌توانند از آن استفاده کنند و مخصوصا در شهرستان‌ها گرفتن ارز ثانویه و ثبت سفارش برای واردات با مشکل مواجه است، ما در بخش خصوصی به دنبال راه‌حل‌هایی برای عبور از این مشکلات هستیم.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =