هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در تهران آغاز بکار کرد

با مشارکت ۱۸۰ شرکت خارجی؛

 هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت روز شنبه با مشارکت ۱۸۰ شرکت خارجی از ۱۱ کشور جهان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

 در این نمایشگاه که با حضور «منصور معظمی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) افتتاح شد، بیش از ۵۶۰ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند.

** با تکیه بر توانمندی شرکت های داخلی از تحریم ها عبور می کنیم
منصور معظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: توانمندی و بلوغ بالای شرکت‌های ایرانی، یاریگر کشور برای عبور از دوران تحریم ها خواهد بود.
وی با بیان اینکه با تحریم‌های اقتصادی بیگانه نیستیم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی دولت و تصمیم های خوبی که در شورای هماهنگی سران قوا گرفته شد، مشکل جدی در خصوص صنایع راهبردی در زمان تحریم ها نخواهیم داشت.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) ادامه داد: صنایع کشور باید در زمینه ارتقای توانمندی های نیروی انسانی و دستیابی به فناوری های جدید تلاش کند که خوشبختانه با وجود تعداد زیادی شرکت های دانش بنیان و همچنین نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده به طور قطع و یقین این تحریم‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت.
وی ادامه داد: با تصمیم دولت، حدود هزار و ۴۰۰ قلم کالایی که در داخل ساخته می شوند، امکان واردات نخواهند داشت.
معظمی گفت: آنچه در بازار از اجناس و کالاهای خارجی ملاحظه می‌شود مربوط به گذشته و ثبت سفارش های قدیمی است و دولت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته که حتی برخی ثبت سفارش ها را باطل کند.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت یافته تا ارزیابی مجدد برای کالاها و تجهیزاتی که در داخل تامین می‌شوند، داشته باشد.
«محمد خضرایی قهرمانی» مدیر عامل شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو نیز در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در فضایی افزون بر ۳۰ هزار مترمربع و در هفت سالن و فضای باز برپا شده است.
وی گفت: آلمان، هند، چین، تایوان، روسیه، ژاپن، الجزایر، سوئیس، ایتالیا، جمهوری چک و فرانسه کشورهایی هستند که در کنار شرکت های ایرانی، جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه کرده اند.
آشنایی با نوین ترین تولیدات و پیشرفت های این حوزه، تبادل اطلاعات، دانش فنی و فناوری روز بین مشارکت کنندگان، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستآوردهای عرضه شده در بخش های مختلف صنعت، ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری، ایجاد فرصت های اشتغالزایی، بازاریابی و توسعه صادرات، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
در هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران انواع تجهیزات صنعتی و کارگاهی، خطوط تولید صنایع بزرگ و کوچک، ابزار آلات خطوط تولید، صنایع پیشرفته، اتوماسیون صنعتی، خدمات فنی، مهندسی و مشاوره ای، سرمایه گذاری صنعتی، فروش و خدمات پس از فروش و سایر صنایع وابسته به نمایش گذاشته شده است.
هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران تا ۲۴ مهرماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =