گفت‌وگوی روسای پارلمان بخش‌خصوصی با رئیس مجلس

روسای اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران به همراه سایر اعضای هیات رئیسه اتاق ایران در دیدار با علی لاریجانی، رئیس مجلس، بر آمادگی پارلمان بخش‌خصوصی کشور برای همراهی با مجلس و دولت در راستای تحقق شعار سال ۱۳۹۷ تاکید کردند.

در این دیدار غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار امیدواری کرد: اینکه موضوع تولید داخلی از سوی بالاترین مقام کشور مورد تاکید قرار گرفته، نکته‌ای بسیار مثبت است و باید از این ظرفیت بهترین استفاده را کرد. باید قبول کنیم که در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم به اهداف موردنظر نزدیک شویم. حال که حمایت از کالای ایرانی به‌عنوان هدف عالی کشور پیش روی مردم و مسوولان قرار دارد، باید فرصت را مغتنم بشماریم و اجازه ندهیم این سال با حسرت به پایان برسد. شافعی افزود: حمایت از کالای ایرانی به معنی حمایت از تولید ملی هم در بخش عرضه و هم در بخش تقاضا است. وقتی هم مسوولان و هم مردم خطاب قرار می‌گیرند به مفهوم آن است که باید در هر جایگاهی به‌دنبال این هدف متعالی بود. اگر در تولید داخلی گفتمان واحدی وجود داشته باشد و الزامات لازم برای حمایت از تولید داخل از جمله بهبود فضای کسب‌وکار فراهم شود، می‌توان این شعار را محقق کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت تحقق عنوان سال تصریح کرد: نقش و جایگاه اتاق بازرگانی در تحقق ارتقای جایگاه تولید داخل و حمایت از کالای داخلی غیرقابل انکار بوده و فعالان اقتصادی باید در این رابطه از تمام ظرفیت خود استفاده کنند. وی اظهار کرد: بخش خصوصی می‌تواند پررنگ‌تر از گذشته در صحنه اقتصادی کشور ایفای نقش کند؛ به‌طور حتم هماهنگی و استفاده از نظرات بخش‌خصوصی در این زمینه می‌تواند به مجلس کمک کند. در این نشست مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران نیز حضور داشت و در مورد تقویت تولید داخل با بهبود فضای کسب‌وکار، کاهش دخالت‌های نهاد دولت و ایجاد رقابت سخن گفت. محمدرضا انصاری، حسین سلاح‌ورزی و حسین پیرموذن، دیگر نواب‌رئیس اتاق ایران و علا میرمحمدصادقی، نایب‌رئیس اتاق تهران نیز در این دیدار حضور داشتند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =