مشوق جدید ورود سرمایه در نواحی صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد

مشوق جدید ورود سرمایه در نواحی صنعتی

تاریخ خبر: 1396/6/7
.
مشوق جدید ورود سرمایه در نواحی صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اعطای مشوق‌های جدید برای جذب سرمایه‌گذاران در ناحیه صنعتی طارم که یک منطقه کمتر توسعه‌یافته است، خبر داد. به گزارش سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی یزدانی در بازدید از ناحیه صنعتی طارم با اعلام این خبر افزود:

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اعطای مشوق‌های جدید برای جذب سرمایه‌گذاران در ناحیه صنعتی طارم که یک منطقه کمتر توسعه‌یافته است، خبر داد. به گزارش سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی یزدانی در بازدید از ناحیه صنعتی طارم با اعلام این خبر افزود: در راستای حمایت از متقاضیان سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌گذاران بومی در ناحیه صنعتی طارم مشوق‌های جدید در نظر گرفته شده که امیدواریم با توجه به فراهم بودن امکانات زیربنایی در این ناحیه صنعتی استقبال خوبی بشود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: قیمت حق انتفاع در این ناحیه صنعتی از ۱۵‌درصد نقدی به ۵‌درصد و از ۳۵۰هزار ریال به ۲۰۰هزار ریال در هر مترمربع کاهش یافته و مابقی اقساط به‌صورت بلندمدت از سرمایه‌گذاران اخذ می‌شود تا با این کار صنعتگران برای فعالیت در این مکان‌ها نیز راغب شوند.

یزدانی با اشاره به این مشوق‌های جدید تصریح کرد: متقاضیان سرمایه‌گذاری جهت بهره‌مندی از این مشوق‌ها در طول 6ماهه باید ۶۰‌درصد پیشرفت فیزیکی برای احداث واحد صنعتی را داشته باشند تا از مشوق‌ها بهره‌مند بشوند. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه افزود: در سال جاری حمایت ویژه‌یی از سرمایه‌گذاری در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور انجام دادیم که در طول تاریخ شهرک‌های صنعتی بی‌سابقه بود. یزدانی اضافه کرد: در ۸۰‌درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی امسال هیچ‌گونه افزایش قیمتی در حق انتفاع یا حق بهره‌برداری نداده‌ایم، زیرا زمین در داخل شهرک‌ها مجانی است. در حاشیه این بازدید حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با اشاره به جذب سرمایه‌گذاری در سال ‌جاری گفت: رشد ۵۰۰درصدی جذب سرمایه‌گذاری در 5ماه منتهی به مرداد سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته نشان از تمایل بخش خصوصی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان دارد. خانپور افزود: در حال حاضر ۶ قرارداد در ناحیه صنعتی طارم با متقاضیان سرمایه‌گذاری منعقد شده است و تاکنون بیش از ۲۵میلیارد ریال برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و تسهیل‌گری در این ناحیه صنعتی هزینه شده است.


منبع: روزنامه تعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + سیزده =