15 تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل بهار

15 تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل بهار

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امورمالیاتی کشور اعلام کرد: 15تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه بهار 1396 است.

تاریخ خبر: 12/04/1396

 


به گزارش ایرنا از رسانه مالیاتی ایران، محمد مسیحی روز دوشنبه گفت: طبق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر 15 روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سایت عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir ارائه و مالیات و عوارض ابرازی را پرداخت کنند.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امورمالیاتی کشور خاطرنشان کرد: از آنجا که 15تیرماه مصادف با روز پنجشنبه است، همه ادارات کل امور مالیاتی تا ساعت 18:00 همانروز آماده دریافت و ارائه خدمات به مودیان محترم مالیاتی هستند.
وی از مودیان مالیاتی خواست برای برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرایم مالیاتی نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در موعد مقرر اقدام کنند.
مالیات بر ارزش افزوده از جمله مالیات غیر مستقیم دولت ها به حساب می آید که مصرف‌کننده آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند.
نرخ مالیات بر ارزش افزوده اکنون 9 درصد محاسبه می شود که مهمترین محل درآمد شهرداری ها و استانداری ها به حساب می آید.


منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =