خیز ایران برای افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه

خیز ایران برای افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه

تاریخ خبر:


رئیس پژوهشکده پولی و بانکی از برنامه جدید ایران برای افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه خبر داد و گفت: انتقال تسویه حسابهای بین‌المللی ایران به این دو کشور، مبادلات را رونق می‌دهد.

علی دیواندری گفت: انتقال تسویه حساب‌های بین‌المللی ایران از کشورهای جنوب خلیج فارس به روسیه و ترکیه می‌تواند کمک مناسبی به رونق بیشتر مبادلات بانکی ایران داشته باشد و تسهیل بیشتری برای مبادلات بانکی ایجاد کند.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی افزود: ترکیه و روسیه مزیت‌های بسیاری برای اقتصاد ایران دارند که از جمله آن، قرار گرفتن در همسایگی ایران است و در بدترین شرایط نیز، سیستم بانکی این دو کشور با ایران کار کرده‌اند؛ ضمن اینکه شعب بانکهای ایرانی در ترکیه همیشه فعال بوده‌اند و به ایرانی‌ها خدمات ارایه دادند.

وی تصریح کرد: برخی بانکهای روسی و اماراتی نیز همواره با ایران کار کرده‌اند؛ در عین حال شعب بانکهای ایرانی در این کشورها نیز، از آزادی عمل بیشتری برخوردار بوده اند؛ به نحوی که برخی بانکها همچون بانک ملی ایران که در روسیه فعال است، همواره فعال بوده و هیچ وقت تعطیل نشده است.

دیواندری گفت: البته اگرچه این موارد می‌تواند کمک کننده به تجارت خارجی ایران باشد، اما برقراری سایر روابط از جمله کارگزاری‌ها هم لازم است.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =